Podorlický VCC > Články o veteránech ... zájmové sdružení lidí milujících starou techniku

Články nejen o veteránech

Seznamte se s historií výroby motorových vozidel, jejich karosování, s legislativními požadavky kladenými na provoz historických vozidel nebo individuálními zkušenostmi při renovacích veteránů našimi členy. To vše naleznete v našich článcích o veteránech, které budeme průběžně zveřejňovat.

Úvodní slovo k „Povídání o veteránech”

úvodní slovo

Úvodní slovo k seriálu „Povídání o veteránech”, který pro náš klub připravuje Jiří Červený. Jako náš člen a odborná autorita v oblasti renovace veteránů, si vzal na starosti šíření osvěty, nejen o provozování historických vozidel.

… zobrazit celý článek

Posuzování stavu a zachovalosti veteránů

stav a zachovalost veteránů

Posuzování stavu historických vozidel je poměrně náročná úloha. Nejen s ohledem na odborné znalosti, ale také na individuální názory, které jsou mezi veteránisty poměrně rozličné. Zde naleznete vodítko k odbornému posouzení stavu a zachovalosti veteránů.

… zobrazit celý článek

Posuzování historické hodnoty veteránů

hodnota veteránů

Stručné pojednání o posuzování historické hodnoty veteránů. Naleznete zde i nejčastější chyby vedoucí ke snížení historické hodnoty vozidla, kterých je zapotřebí se vyvarovat.

… zobrazit celý článek

Veteránské názvosloví

veteranské názvosloví

Slovník veteránského názvosloví, které je často vykládano mylně. Seznamte se se skutečným významem základními pojmů, které jsou používané mezi veteránisty.

… zobrazit celý článek

Používáme pouze technické cookies pro zajištění správné funkce webu.

Rozumím ×